« Wrzesień 2017 »

List od Sióstr z Paragwaju

List do naszych Dobrodziejów

Kochani,
już wkrótce, misja Sióstr Elżbietanek w Paragwaju będzie obchodzić 9 rocznicę założenia. Czas płynie tak szybko a jednocześnie wszystko wydaje sie jakby wydarzyło się wczoraj. W ciągu tego czasu ciągle doświadczamy jak bardzo Pan Bóg czuwa nad nami, jak prowadzi, jak czujemy Jego dobrą ojcowską rękę… I objawia się to między innymi we wspaniałych ludziach których On stawia na naszej drodze. Bardzo cieszymy ogromną życzliwością Diecezji Świdnickiej. Szczególnie parafii Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny z Witoszowa Dolnego z ks. proboszczem Jarosławem M. Lipniakiem a także z parafii w Bystrzycy Kłodzkiej, oraz świdnickich parafii: św. Andrzeja Boboli, Zesłania Ducha Świętego i św. Józefa. My, Siostry Elżbietanki żyjemy tutaj w Guarambaré, pracujemy, pomagamy w pewien sposób mieszkającym tu ludziom, prowadzimy działalność w Centrum św. Elżbiety tj. przedszkole dla najmłodszych, świetlicę dla dzieci i młodzieży, prace przy parafii..., ale tak naprawdę wiele rzeczy nie byłoby możliwych bez pomocy i życzliwości tych cichych misjonarzy w Polsce również z Waszej Diecezji Świdnickiej, którzy wkładacie tyle serca, aby sprawić radość naszym dzieciakom. No a ostatnia radość była ogromna i to trudno opisać - korkotrampki! Trzeba zacząć od tego, że tutaj chłopcy uwielbiają grać w piłkę nożną, żadne spotkanie, nie może odbyć się bez chociaż krótkiego meczu… Futbol króluje… no i przyszedł ten moment rozdawania korkotrampek. Wykorzystałyśmy zapowiedziany konkurs pięknego czytania, i jako nagroda zostały rozdane buty. Radość przeogromna. Chłopcy nie mogli nawet tego dnia zjeść swojego podwieczorku, bo patrzyli na swoje nowiusieńkie śliczne sportowe obuwie. Kochani niech Pan Bóg Wam to wszystko wynagrodzi. Przez ten prezent spełniliście marzenia tych chłopaków. Po konkursie staraliśmy dotrzeć do innych rodzin, gdzie chłopcy otrzymali swoje wymarzone korkotrampki. Dziękujemy serdecznie za wszystkie przybory szkolne, jest to podstawowe narzędzie naszej pracy. A dzieciaki bez względu na wiek, mali i duzi uwielbiają malować, kolorować, wycinać. Przy okazji również odkryć swoje plastyczne talenty. Za słodycze i wszystkie niespodzianki które tak bardzo cieszą serca i podniebienia! Okazuje się że dla dobrych ludzi nie istnieją granice ani odległość.

Kochani dziękujemy serdecznie. To Wy także budujecie naszą misje i przesyłacie radosne promyczki w nasza rzeczywistość! Dziękujemy również za modlitwę - ona jest naszą siłą i fundamentem za to serdeczne bycie razem. Niech Pan Bóg wszystkim błogosławi.

Z serdecznym pozdrowieniem i modlitwą: siostry Elżbietanki. Do pozdrowień i podziękowań dołączają się wszyscy obdarowani.