XXVI Niedziela Zwykła
25 września 2022 r.

1. Przeżywamy dwudziestą szóstą niedzielę zwykłą. W Kościele obchodzony jest dzisiaj Światowy dzień Migranta i Uchodźcy.
2. W kalendarzu liturgicznym wspominamy:
- we wtorek – św. Wincentego a Paulo, prezbitera
- w środę – św. Wacława, męczennika
- w czwartek – Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała, święto
- w piątek – św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła
- w sobotę – św. Teresy od dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła. Diecezjalna pielgrzymka Żywego Różańca do Barda Śląskiego.
- w przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych i adoracja do godz. 18.00. o 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego, a o godz. 15.30 na plebani w ramach katechezy ogólnej omówimy symbole Ducha Świętego.
3. W tygodniu Eucharystię odprawiamy w następującym porządku: w poniedziałek i wtorek o 7.00; od środy do piątku o godz. 18.00; w sobotę o 7.30, a w Komorowie o godz. 18.00.
4. W październiku nabożeństwa różańcowe będą odprawiane od środy do piątku o godz. 17.00. Po różańcu Eucharystia. W piątek różaniec w języku hebrajskim.
5. Do nabycia są czasopisma katolickie.
6. Kancelaria parafialna czynna jest w piątek po Eucharystii.
7. Dzisiaj po Mszach Świętych zbiórka do puszek będąca wynagrodzeniem za pracę ks. Tomasza.