II Niedziela Przygotowania do Paschy
25 lutego 2024 r.

1. Przeżywamy drugą niedzielę Przygotowania Paschalnego. Dzisiaj Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w o godz. 15.00. Za udział w tym nabożeństwie można uzyskać odpust zupełny.
2. Dzisiaj w Kościele w Polsce niedziela „Ad gentes” dzień modlitw, postu i solidarności z polskimi misjonarzami.
3. Boską Liturgię celebrujemy w tygodniu w następującym porządku: od poniedziałku do czwartku o godz. 7.00; w piątek (pierwszy piątek miesiąca) Droga Krzyżowa o godz. 17.00 a po nabożeństwie Eucharystia, w sobotę 7.30, a w Komorowie o godz. 17.00.
4. Do nabycia są czasopisma katolickie.
5. Kancelaria czynna będzie w piątek po Eucharystii
6. Po Mszy zbiórka będąca wynagrodzeniem za pracę ks. Tomasza. Za tydzień zbiórka na polskich misjonarzy.
7. Trwa okres rozliczeniowy z Urzędem Skarbowym, a rozliczając się, możemy uczynić coś dobrego dla drugiego człowieka. Zachęcamy wszystkich podatników – ludzi dobrej woli, do przekazania swojego podatku na cele statutowe organizacji, która opiekuje się ludźmi najuboższymi, tak pod względem materialnym, jak i moralnym. W niedalekich Jugowicach ks. prof. Franciszek Głód prowadzi Albertówkę, w której mieszka i opiekuje się ludźmi bezdomnymi i wykluczonymi. Można tam również nabyć pocięte drewno z brzozy. Fundacja Albetrówka, KRS 0000235361, nr konta: 25 1090 2398 0000 0001 2284 8177 WBK