Get Adobe Flash player

Kalendarz

« Styczeń 2021 »
Pn Wt Śr Czw Pt Sb Nie
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Poradnia psychologiczno-pedagogiczna

Poradnia psychologiczno-pedagogiczna

Trudności szkolne

Wiele dzieci i młodzieży napotyka na trudności szkolne. Często wystarczy bardzo niewiele, żeby dziecku pomóc - zainteresować rodziców jego postępami, udzielić wskazówek, jak pomóc dziecku w domu, pomóc nauczycielowi w doborze sposobów nauczania. Są jednak dzieci, które pomimo dobrych ogólnych możliwości do nauki, przebywania w sprzyjającym środowisku domowym i szkolnym nie osiągają sukcesu. Dlaczego?

Najczęściej zgłaszają się do nas dzieci i młodzież ze specyficznymi trudnościami w czytaniu i pisaniu, które są spowodowane zaburzeniami niektórych funkcji poznawczych i ich integracji. Często ujawniają się one dopiero w szkole, choć już w okresie przedszkolnym można zauważyć objawy przyszłych niepowodzeń szkolnych.

Celem pomocy jest stworzenie uczniowi optymalnych warunków do zdobywania wiedzy. Nie obniżanie wymagań szkolnych, ale dostosowywanie ich do specyficznych psychofizycznych możliwości ucznia jest drogą do osiągnięć. Uczniowie o specyficznych kłopotach edukacyjnych to nie osoby niezdolne czy leniwe, ale takie, które muszą znacznie więcej pracować, aby odnieść sukces. Opinia o dostosowaniu wymagań nie może być powodem do zwolnienia ucznia z pracy, musi natomiast być wskazówką jak z takim uczniem pracować i jak go oceniać.

 

Problemy wychowawcze

Pracownicy Poradni pomagają również rodzicom, wychowawcom i nauczycielom w rozwiązywaniu różnych problemów pojawiających się w trakcie procesu wychowania dziecka - na różnych etapach jego rozwoju. Mogą to być:

- sprawy związane z motywacją do nauki,
- kłopoty z zachowaniem uczniów,
- trudnościami w nawiązaniu kontaktu lub jego zerwaniem pomiędzy rodzicem ( rodzicami, nauczycielem, wychowawcą ) a dzieckiem,
- problemem z kontaktem dziecka z narkotykami lub alkoholem.

Pomoc oferujemy w formie terapii indywidualnej, małżeńskiej, rodzinnej oraz różnego rodzaju warsztatów dla nauczycieli, wychowawców, pedagogów oraz dzieci i młodzieży.

Licznik odwiedzin

DzisiajDzisiaj26
WczorajWczoraj282
WszystkieWszystkie641775

Zegar

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player