« Październik 2019 »

XXVIII Niedziela Zwykła
13 października 2019 r

1. Przeżywamy dwudziestą ósmą niedzielę zwykłą. W dniu dzisiejszym przypada Dzień Papieski. Po Mszach św. zbiórka do puszek na rzecz biednej a uzdolnionej młodzieży.
2.
W kalendarzu liturgicznym wspominamy:
- we wtorek – św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła
- w środę – uroczystość św. Jadwigi Śląskiej, Głównej patronki Śląska i wyboru Karola Wojtyły na Stolice Piotrową.
- w czwartek – św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika. Dzień imienin Biskupa Świdnickiego JE ks. bp. Ignacego Deca, którego polecamy modlitwom wiernych.
- w piątek – św. Łukasza, Ewangelisty
- w przyszłą niedzielę przypadać będzie Niedziela Misyjna. Zbiórka do 3.
W tygodniu Msze św. odprawiamy o godz. 17.00 z wyjątkiem wtorku godz. 7.00. W sobotę o 7.30, a w Komorowie o godz. 18.00.
4.
Nabożeństwa różańcowe z wyjątkiem wtorku odprawiane są o godz. 16.30.W piątek różaniec w języku hebrajskim.
5.
Do nabycia są czasopisma katolickie.
6. Kancelaria parafialna czynna jest w środę i piątek po Mszy św.
7.
W dniu dzisiejszym o godz. 17.00 zapraszamy do naszego kościoła na koncert organowy w ramach cyklu Koncerty Ziemi Świdnickiej organizowanego przez Fundację Dobrej Muzyki. Wystąpi włoski organista Christian Tarabbia oraz polski klarnecista z Krakowa Wojciech Kwiatek. Wstęp wolny.
8.
Dzisiaj odbywają się w naszej Ojczyźnie wybory parlamentarne. Pragniemy przypomnieć, że udział w wyborach jest obowiązkiem moralnym, patriotycznym i chrześcijańskim. Jeśli przyjmiemy, że polityka jest roztropna troską o dobro wspólne, to chcąc to dobro wspólnie kształtować, możemy to czynić poprzez udział w wyborach. To nasz chrześcijański obowiązek i musimy być tego świadomi. Zachęcamy Was do wzięcia udziału w nadchodzących wyborach z miłości do Ojczyzny.