« Czerwiec 2020 »

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO
31 maja 2020 r.

1. Dekret biskupa świdnickiego dla duchowieństwa i wiernych dotyczący duszpasterstwa po zniesieniu limitów uczestników liturgii.

W oparciu o aktualne zarządzenia, wskazania i sugestie władz kościelnych i cywilnych, przekazuję zarówno posługującym w diecezji świdnickiej, jak i wiernym wskazania dotyczące życia liturgicznego i posługi duszpasterskiej. Wskazania obowiązują od 1 czerwca br. do czasu ewentualnego wydania nowszych norm. Dyspensa od obowiązku udziału w celebracji Mszy św. w niedziele i uroczystości obowiązkowe.
Odwołuję udzieloną wcześniej dyspensę od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. oraz uroczystościach obowiązkowych.
2.
Przeżywamy uroczystość Zesłania Ducha Świętego. W dniu dzisiejszym kończy się okres Wielkanocny i obowiązek przyjęcia Wielkanocnej Komunii Świętej.
3.
W kalendarzu liturgicznym wspominamy:
- w poniedziałek – NMP Matki Kościoła
- w środę – św. męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy
- w czwartek – Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, święto
- w piątek – św. Bonifacego, biskupa i męczennika
- w przyszłą niedzielę uroczystość Trójcy Przenajświętszej
4.
W tygodniu Msze św. odprawiamy o godz. 18.00 z wyjątkiem wtorku o godz. 7.00; w sobotę o godz. 7.30.
5.
W piątek obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
6.
Kancelaria parafialna czynna będzie w środę i piątek po Mszy św.
7.
Dzisiaj po Mszach św. zbiórka do puszek będąca wynagrodzeniem za pracę ks. Kamila.